Strona głównaAtrakcje w Bielsku-Białej

Atrakcje w Bielsku-Białej

Tuż za rogiem – 2 minuty!

Korty znajdują się 100 m od naszego hotelu, dokładnie po drugiej stronie parku. Czynne cały sezon (balon zimą), oferują 4 korty do gry, ściankę i szkółkę tenisową dla dzieci i początkujących.

700m dalej znajduje się nowy kompleks basenów rekreacyjnych. Na odwiedzających czeka tu masa atrakcji -basen olimpijski, zjeżdżalnie, brodzik, plac zabaw, boiska i ściana do wspinaczki.

Ulubione miejsce spacerów bielszczan. Liczne alejki, ścieżki rowerowe, bezpośredni dostęp do szlaków turystycznych na pobliskie szczyty lub 15 minut spacerem przez las na miejskie błonia.

Kawałeczek dalej – 20 minut spacerkiem

Kolejka na Szyndzielnię jest jedną z największych atrakcji Bielska-Białej. Wybudowana w 1953 roku jest pierwszą powojenna kolejką linowa w Polsce, druga ogółem (po kolei na Kasprowy Wierch)

Nowy stok narciarski z wyciągiem krzesełkowym, całosezonowy tor saneczkowy, piękna panorama na Bielsko-Białą i Beskid Niski – to wszystko 532m.n.p.m na polanie pod dębowcem.

Czynne cały rok, ogrodzone tereny rekreacyjne u podnóża Koziej Górki. Znajdują się tu liczne boiska, place zabaw, mini golf. Jest to miejsce masowych imprez kulturalnych, muzycznych i sportowych.

W mieście – 30 minut pieszo albo 15 minut autobusem!

Wznoszący się w centrum zamek jest najstarszą i największą zabytkową budowlą w mieście. Legenda głosi że znajdować się tu miał gródek rozbójników, napadających na podróżujących kupców.

Serce średniowiecznego Bielska, które otaczają barokowo-klasycystycznych kamienice z XVII-XVIII w Atrakcją Rynku są także fragmenty fundamentów wagi miejskiej oraz XVII-wieczna studnia.

Muzeum ulokowane jest w budynkach dawnej fabryki sukna i towarów wełnianych. Znajdują się tu liczne eksponaty dokumentujące bogate tradycje bielsko-bialskiego ośrodka przemysłu wełnianego.

Trochę dalej ale wciąż w pobliżu – idealne na całodniową wycieczkę!

Zbiornik retencyjny na rzece Sole koło Żywca – 17km. Znajdują się tutaj liczne kempingi i ośrodki turystyczne. Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu min żaglówki, rowerki wodne, kajaki i plażę.

Druga co do wielkości elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce z możliwością zwiedzania elektrowni wewnątrz góry! Dodatkowo kolejka i stok narciarski zimą, paralotnie i szybowce latem.

Esencja turystyki, wypoczynku i uzdrowiska. Odwiedzają je tysiące turystów z całej Polski spragnieni malowniczych widoków, górskich wycieczek i białego szaleństwa.